Tekno Patika

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. DLSS Nedir, Nasıl Kullanılır?

DLSS Nedir, Nasıl Kullanılır?

DLSS Nedir, Nasıl Kullanılır?

Geçtiğimiz günlerde Nvidia’nın Deep Learning Super Sampling (DLSS) teknolojisi ortaya çıktı ve bu, grafik kartı sahiplerinin can sıkıntısından kurtulmak için kullanabileceği bir yeni yöntem oldu. DLSS, oyuncuların ekran çözünürlüğünü arttırmak için kullanabilecekleri bir teknolojidir. Teknolojinin amacı, çözünürlükleri düşürmek veya frame rate düşürmek yerine, çözünürlükleri arttırmak ve hızı arttırmak için profesyonel görüntüler sağlamaktır.

DLSS, oyunculara yüksek çözünürlükteki görüntüleri arttırmak ve aynı zamanda kare hızlarını arttırmak için kullanılan ve geliştirilen bir teknolojidir. DLSS, kullanılabilir çözünürlük ve performans arasındaki dengeyi arttırmak için kullanılan bir çözümdür. DLSS’yi kullanmak için, Nvidia’nın GeForce RTX ekran kartını satın almanız gerekmektedir. Bu ekran kartı, DLSS grafiklere erişebilen özel bir özellik sunar.

Kullanımı oldukça basit. DLSS’yi kullanmak için, oyun içindeki ayarlara gidip DLSS seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Oyuna başlarken DLSS’yi kullanmak istediğinizde, ekran kartı tarafından desteklenen seçeneklerden birini seçin. DLSS, özellikle 4K çözünürlükteki oyunlarda çok iyi performans göstermektedir.

DLSS, bazı oyunlar sırasında çok iyi performans göstermektedir. Bu teknoloji, yüksek çözünürlüklerde oyun oynarken FPS artışı sağlayabilecek, gelişmiş görüntü kalitesi sunan bir yöntem olarak kullanılabilir. Oyuncular, oyun sırasında herhangi bir gerileme görmek yerine, daha yüksek çözünürlükler, daha yüksek kare hızları ve daha yüksek parlaklıklar sunan bir deneyim yaşayacaklar. DLSS, kullanıma sunulduğu her oyunda keskin ve canlı görüntüler sunacaktır.

Sonuç olarak, DLSS, oyuncuların çözünürlüklerini arttırmak için kullanabilecekleri güçlü bir teknoloji olarak tanımlanabilir. Teknoloji, grafik kartının performansını arttırmak için kullanılır ve oyunculara yüksek kaliteli görüntüler sunar. Oyuncular, 4K çözünürlükteki oyunlar için DLSS’yi kullanarak kare hızlarını arttırabilir ve daha yüksek bir çözünürlük deneyimi yaşayabilir.

DLSS Nedir, Nasıl Kullanılır?

DLSS Teknolojisi: Ne Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

DLSS teknolojisi, ekran görüntülerini daha yüksek çözünürlükte üretmenize yardımcı olan ve çoklu görüntü işleme yonga seti tabanlı bir teknolojidir. Nvidia tarafından geliştirilen DLSS, büyük miktarda görüntü işleme gücü sağlayan çoklu görüntü işleme yonga setleri aracılığıyla çalışır.DLSS, bilgisayar oyunlarında çok düşük gecikme süresine sahip olan, daha yüksek kaplama özelliklerine sahip, donanımda önbellekler aracılığıyla daha hızlı genel işlemler yapmak için kullanılır.

DLSS, oyunların amacının daha iyi görüntü çözünürlüğü ve daha gerçekçi görünüm sağlamak olmasını sağlar. Ayrıca, daha düşük gereksinimleri göz önünde bulundurarak, DLSS, daha düşük maliyetli bilgisayarlarda bile kullanılabilir. DLSS’nin bir diğer avantajı da, daha hızlı ve daha akıcı bir şekilde grafikleri işlemek için çoklu çizim cihazlarını aracılığıyla daha az zaman ayıran bir şekilde çalışmasıdır.

DLSS’yi kullanmak için, öncelikle desteklenen oyunların bir listesine bakmak gereklidir. Ardından, DLSS’yi açmak için, oyunun ayarlarına gidin ve DLSS’yi etkinleştirin. Son olarak, daha yüksek çözünürlük ve daha iyi görsel kaliteyi elde etmek için, DLSS ayarlarını geri çekin veya ayarlamaları yapın.

DLSS, gelişmiş özellikleri sayesinde, görsel kaliteyi arttırırken, bilgisayarınızın güç kaynağını da etkili bir şekilde kullanmanızı sağlar. Nvidia tarafından desteklenen tüm grafik kartlarında kullanılabilecek olan DLSS, kullanımı kolay ve uygun bir teknolojidir.

Aşağıda DLSS’nin özellikleri listelenmiştir:

Özellik Açıklama
Daha gerçekçi görünüm Yüksek çözünürlüklü görüntüler elde etmek için daha yüksek kalite sağlar.
Daha hızlı işlem Görüntüleri daha hızlı işlemek için daha hızlı grafik işlemciden faydalanır.
Daha düşük maliyetli Yonga setlerinin daha düşük maliyeti nedeniyle daha düşük maliyetli donanımlarda kullanılabilir.
Daha az gecikme süresi Grafik işlemci tarafından önbellekler aracılığıyla daha az zaman ayırılarak çalışır.

DLSS teknolojisi, çoklu görüntü işleme yonga seti tabanlı bir teknoloji olması nedeniyle, kullanımı kolay, çoklu donanımlarda kullanılabilir ve uygun fiyatlı bir çözümdür.

DLSS Nedir, Nasıl Kullanılır? 2

DLSS Ile Güçlü Performans Ve Kontrol: Nasıl Çalışır?

DLSS (Deep Learning Super Sampling), Nvidia tarafından devem edilen bir teknoloji olarak, büyük boyutlu bölünmüş grafikleri, güçlü performans ve kontrol ile bir araya getiren bir çözümdür. Basit bir anlatımla, DLSS kullanılarak, daha yüksek kalitede ve daha güçlü performans sağlanabilir. DLSS, birçok oyuncular tarafından kullanılan nesneler veya önbellek imajları gibi grafikleri yükseltmek için kullanılır. DLSS, yüksek çözünürlükteki görüntüleri hızlı bir şekilde oluştururken, aynı zamanda, belirli bir miktar görüntü kalitesi kaybetme riskini azaltır.

DLSS, bilgisayar oyunlarında performans ve kontrolü arttırmak için tasarlanmış bir teknolojidir. DLSS’in asıl amacı, ekran çözünürlüğünü arttırmak ve oyun görüntüsünü daha keskin hale getirmektir. Oyuncular, DLSS ile daha fazla grafik kalitesine erişebilir ve aynı zamanda performanslarını arttırmak için daha az işlemci gücüne ihtiyaç duyarlar. DLSS, aynı zamanda, çoklu monitör kurulumlarındaki ekran ısısının da azaltılmasına yardımcı olabilir.

DLSS teknolojisi, NVIDIA RTX 30 serisi ekran kartlarının bir parçası olarak gelmektedir ve kullanıcılara çoklu monitör kurulumları için daha fazla ekran çözünürlüğü sağlamaya yardımcı olmaktadır. DLSS, kullanıcıların yüksek çözünürlükte daha güçlü performans elde etmesini sağlar. DLSS, ekran kartlarının işlemci gücünü maksimize etmek için özel olarak tasarlanmış yüksek çözünürlük ayarlarına da sahiptir.

DLSS teknolojisi, NVIDIA’nın RTX 30 serisi ekran kartlarının yüksek performanslı kontrolünün bir parçasıdır ve kullanıcıların oyun performansını arttırmalarına yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte, DLSS teknolojisi, performans ve kontrolün arttırılmasının yanı sıra yüksek çözünürlüklü oyun görüntülerinin oluşturulmasına da yardımcı olmaktadır. Özet olarak, DLSS ile güçlü performans ve kontrol elde etmek için NVIDIA RTX 30 serisi ekran kartlarının teknolojisini kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar